Česká finanční poradenská a.s.
Vodařská 232/2
619 00 Brno - Horní Heršpice
IČ: 45274070

Založeno 1992

Česká televize, zpravodajství a NHL

 

Proč nám Česká televize neustále vnucuje zprávy z místní hokejové ligy ze vzdálené země, kde se běžně střílí děti ve školách?

 

 Je to skoro zajímavý fenomén. 99% obyvatel naší země netuší, za koho hrají, resp. kde sídlí Columbus, Islanders, Flyers nebo Senators, 98% našich občanů nedokáže ani zhruba na slepé mapě označit Detroit, Philadelphii, Tampu nebo St.Louis, ale Česká televize občany denně oblažuje zpravodajstvím z této místní ligy a promrhává tak svůj drahocenný vysílací čas placený z peněz našich daňových poplatníků. Proč to dělá?

 

Není to nic víc než národní hokejová liga. Jistě, nejvíce placená, neboť se hraje v bohatých zemích, hraje tam hodně zahraničních hráčů, neboť jsou dobře odměňováni, ale co víc? Pro našince stejně vzdálená věc, jako fotbalová liga Brazílie nebo liga stolního tenisu v Číně.

 

Není v tom zřejmě nic víc a nic míň než osobní zájem redaktorů. Zvláštní? Ale vůbec ne. Téměř nikdo jiný o této místní lize skoro nic noc neví, zato dámy redaktorky a páni redaktoři se mohou blýsknou svými znalostmi v pražském baru U koziček, kam hokejisté chodí. A když tam dokonce přijde někdo z našinců, kdo zrovna NHL hraje, pak se ještě mohou chlubit tím, jak o nich v televizi pořád pěkně mluví…

Ale kvůli setkání v baru s tím denně obtěžovat celou republiku?

 

 

 

Autor: CLZ

 

Komentáře  

 
# dopravní zpravodajství - obyčejný PragocentrismusJan Macek 2018-02-27 13:17
Pragoncetrismus a zahleděnost sama do sebe je obecný jev, patrný i u novinářů, moderátory České televize nevyjímaje.
Například ranní dopravní zpravodajství (Studio 6). Každé ráno se pravidelně před osmou dozvíme, že doprava v Praze houstne a po osmé se dozvíme, že už je hustá. Koho to zajímá. Pražáci to ví a ostatním je to jedno. Ale hlavně - je to každý den stejné! Proč to ČT vysílá?
Dokonce již Českou televizi podezírám, že toto zpravodajství mají předtočené a vysílají to každý den dokola, jen aby zaplnili vysílací čas a redaktoři si mohli mezitím v klidu dát kávu.
Odpovědět na komentář | Odpovědět citací | Odpovědět
 
 
# už je to tu zas...Jiří Svoboda 2019-11-04 08:10
Ano, ano, právě s tím Česká televize zase obtěžuje...
Odpovědět na komentář | Odpovědět citací | Odpovědět