Česká finanční poradenská a.s.
Vodařská 232/2
619 00 Brno - Horní Heršpice
IČ: 45274070

Založeno 1992

Evropský Svaz ztracen v překladu

Kdo byl vůbec první překladatel, který překládal dokumenty z anglického originálu instituce jménem European Union či francouzky l’Union européenne nebo německy Europäische Union? Proč to přeložil špatně? A proč tento špatný překlad všichni otrocky používáme?

 

Česká televize, zpravodajství a NHL

 

Proč nám Česká televize neustále vnucuje zprávy z místní hokejové ligy ze vzdálené země, kde se běžně střílí děti ve školách?

 

kauza Čapí hnízdo - o co jde

 

O co jde v kauze Čapí hnízdo z finančního hlediska?

Jde jen to, jestli panu Babišovi (jeho rodinným společnostem) věnuje 50mil.Kč německý daňový poplatník nebo český daňový poplatník.

Ano, diskuse se vede jen o tom, jestli bude či nebude dotace vyřazena z Evropského programu dotací (tedy peněz převážně z kapes německých daňovým poplatníků) a uhrazena z fondů České republiky (tedy peněz českých daňových poplatníků). O tom, že by dotaci někdo vracel, se jaksi diskuse nevede.

 

Autor: JFP

 

 

Pomozme České Národní Bance – konec regulace kurzu koruny

 

Již třetí rok inkasuje moje firma kurzovou ztrátu v dovozu zboží sjednaném v podmínkách tržního kurzu v roce 2013. Moje malá firma s obratem 1 milion Eur přišla zatím asi o 6 milionů korun díky administrativní regulaci kurzu naší českou národní bankou. Rozhodlo o tom její vedení složené z bankovních byrokratů s motivací, kterou nutno nechat historii. Konečně se začínají objevovat polooficiální stanoviska jejich následníků o zrušení této regulace kolem poloviny příštího roku. A spolu s tím samozřejmě přicházejí obavy, co to v hospodářství země vyvolá. Rozhodl jsem se ČNB pomoci a oznámit jí, co moje firma provede.

  

Proč odstoupil David Cameron a ne vedení EU?

 

Přečetl jsem už dlouhou řadu článků v různých časopisech a denících o Brexitu a jeho důsledcích. Obecně řečeno se kritizuje ten, kdo si stěžuje (Velká Británie) a ne ten, kdo EU špatně řídí (kdo to vlastně řídí?).

V kauze Brexit mi chybí zásadní analýza toho, co vlastně dělá EU špatně, kde je třeba hledat nápravu.

Morální dopady referenda jasně ukazují, kdo je tu soudný a kdo je úplně mimo realitu (a hlavně mimo politickou odpovědnost).